Co je to keramická hlína?

Hlína je materiál vyskytující se v přírodě v zemi. Skládá se z nejjemnějších částeček prachu, které se v průběhu milionů let vlivem počasí oddělily od původních masivních hornin a usadily se ve větších hloubkách. Zde se tyto sedimenty obohatily o zvětralé organické látky, jako je dřevo či uhynulé organismy a postupně se z nich vytvořila pevná látka – hlína.

Jsou-li ti blízké rytířské turnaje, či boje s mečem.

Máš-li rád brnění a hystorické zbraně.

Tak právě pro tebe je připraven náš kurz.

Chcete navázat kontakt s novými lidmi?

Chcete prožít příjemné chvíle při poslechu melodických tónů?

Chcete se příjemně uvolnit a protáhnout se?

Jste kreativní?

Máte chuť si něco pěkného vytvořit?

Decoupage/ubrousková technika

Decoupage (čtěte dekupáž) ve francouzštině znamená vystřihování. Tato technika je velice oblíbená. Je vhodná úplně pro každého, jak pro dospělého, tak pro malé dítko.

Co je to PEDIG?

Je přírodní materiál, který se dováži z tropů jihovýchodní Asie. Jde o vnitřní část stonku popínavé palmy Calamus Rotang nebo ratanu. Tato rostlina má stonky silné několi centimetrů a dlouhé až 100 metrů. Dřevo má velmi světlou barvu, podobnou lipovému dřevu. Používá se na výrobu nábytku, košíků, dokonce i k výrobě hudebních nástrojů a bičů.

Seznámíte se s výrobou šperků a potřebnými pomůckami. Naučíte se používat záhadné, ale důležité kovové komponenty tak, aby i Vaše první šperky vypadaly krásně a byly funkční. Vyzkoušíte si základy různých technik. Ukážeme si základ ketlování (ukážeme si, jak se ketlují náušnice, náhrdelník či náramek). Na tomto základu si již zvládnete sama vyrobit spoustu dalších krásných šperků.

Co je to Quilling ?

Quilling nebo také papírový filigrán je výtvarná technika využívající proužků papíru, které jsou stáčeny a formovány do požadovaného tvaru. Ve výsledku může díky správné kompozici jednotlivých tvarů vzniknout krásný a originální obrazec.